Відділ лісівничо-ботанічних досліджень

Post on 09 грудня 2017
by Click

        Очолює відділ А.І. Івченко.

     До 1997 року підрозділ мав назву «Відділ дендрології». Із 1992 року відділом завідував старший науковий співробітник, згодом – провідний науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук Я.М. Шляхта. У 1997 році підрозділ реорганізували у «Відділ інтродукції», який очолив старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук П.С. Гнатів. Із 2002 року відділом завідує старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук А. І. Івченко. У 2003 році підрозділ реорганізували у «Відділ дендрофлори», а з 1 січня 2011 р. у відділ лісівничо-ботанічних досліджень. На теперішньому етапі до відділу також долучилася частина наукових працівників реорганізованого відділу трав'янистої флори.

     У дендрологічному напрямку наукова робота відділу присвячена таким питанням:

  • вивчення фенологічного ритму розвитку таксонів дендрофлори;
  • вивчення особливостей росту і розвитку рослин рідкісних і перспективних таксонів інтродукованої дендрофлори;
  • вивчення механічної стійкості деревних рослин до погодно-кліматичних факторів;
  • вивчення зимостійкості інтродукованої дендрофлори;
  • вивчення природного поновлення рослин інтродукованої дендрофлори;
  • таксономічні уточнення окремих колекційних рослин; вивчення стану інтродуцентів у старовинних парках-пам’ятках садово-паркового мистецтва;
  • розробка рекомендацій для створення експериментальних культур в озелененні та лісовому господарстві з окремих перспективних інтродуцентів.

     Відділ надає консультативну допомогу Управлінню екології міськвиконкому та населенню в питаннях вирощування деревних рослин та догляду за зеленими насадженнями.