Відділ благоустрою та репродукції рослин

Post on 09 грудня 2017
by Click

Очолює відділ Ган Т.В.

Відділ благоустрою та репродукції рослин є господарсько-природоохоронним, колекційним підрозділом Ботанічного саду загальнодержавного значення НЛТУ України, який створений з метою ведення господарської діяльності, збереження, розмноження і поновлення колекцій деревно-чагарникових і трав’янистих рослин.

За відділом закріплений догляд за територією Ботанічного саду куди входять такі об’єкти як: дендропарк (вул. Ген.Чупринки, 103), дендрарій (вул. О.Кобилянської, 1), декоративний розсадник (вул. Землеробна), арборетум і лісова ділянка (с. Страдч, Яворівського району).

Основними завданнями відділу є:

• збереження, розмноження та вирощування деревно-чагарникових, трав’янистих та рослин закритого грунту, природної та інтродукованої флори з метою поновлення колекцій та декоративного озеленення територій;
  • проведення комплексу агротехнічних заходів із догляду за колекціями та експозиціями Ботанічного саду університету (об’єктами особливої уваги відділу є колекційно-експозиційні ділянки);
  • ведення господарської діяльності, проведення заходів по дотриманню природоохоронного режиму, забезпечення естетичного вигляду території Ботанічного саду;
  • участь у навчальній і освітньо-виховній роботі та пропагування ботанічних знань.

Відділ займається:

1. Розробкоюта впровадженням проектів із озеленення, реконструкції та створення нових колекційно-експозиційних ділянок.
  2. Вирощуванням садивного матеріалу.
  3. Утриманням території в естетично-привабливому стані.
  4. Проведенням екскурсій.

А також:

• проведенням будь-якої виробничо-господарської діяльності пов’язаної із функціонуванням Ботанічного саду.
  • збором, переробкою і збереженням насіння.
  • проведенням щеплення і живцювання цінних видів, форм і сортів.
  • організацією і проведенням експериментів способів вирощування і розмноження цінних декоративних видів.
  • виконанням робіт пов’язаних із доглядом за науково-колекційними особинами.
  • організацією та забезпеченням проходження навчальних, виробничих і переддипломних практик студентами.
  • утриманням та охороною території декоративного розсадника.
  • діяльностю, яка пов’язана із охороною об’єктів Ботанічного саду відповідно до Положення про ботанічний сад.