covid-19

Post by Zavsad
on 13 березня 2020

covid-19_-_0001.jpgcovid-19_-_0002.jpg

Не рвіть первоцвіти. Бережімо красу!

Post by Zavsad
on 06 березня 2020

ПЕРШОЦВІТИ

Як весняна пташечка співа,
Розцвітає
 на осонні сон-трава.
Хоч
 морози запізнілі –
Он
 підсніжники вже білі.
Над
 снігами квітнуть рано
Фіолетові
 шафрани.
Дістає
 весна із скрині

Проліски небесно-сині.
Із
 трави нам шлють привіти
Жовті-жовті
 первоцвіти:
Ряст,
 медунка, горицвіт
Майоріють
 серед віт.
Бережіть
 красу цю, діти,
Не
 зривайте первоцвіти!

 2020-03-06 (2).jpg

Ранньоквітучі рослини – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Як мало ми знаємо про ці дивні рослини – першоцвіти. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні запізнілі морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались.

Ранньовесняні квіти об’єднують однією назвою – першоцвіти.

Першоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох першоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Їх квіти блискучі, золотаві, неначе сонце, голубі, як весняне небо, часом бузкові чи білосніжні. Підсніжники, проліски, рясти, горицвіти, примули, сон-трава, шафрани, вовче лико, чемерники – це неповний перелік першоцвітів, що зустрічаються в Україні, зокрема на Львівщині.

Їх перша весняна краса вражає всіх. Але часто людський егоїзм і бездушність цю красу знищують, щоб індивідуально помилуватися нею якусь годину, а то й хвилину. Не нищіть первоцвітів. Милуйтеся ними в природному середовищі і дайте помилуватися іншим.

Не рвіть первоцвіти. І не купляйте зірваних кимось. Бережімо красу!

Ботанічний сад Національного лісотехнічного університету України.

Христос воскрес!

Post by Zavsad
on 02 травня 2019

Вітаємо від щирого серця з радісним і світлим святом Великодня! Кожного року ми святкуємо початок нового життя для всього християнського світу, перемогу над смертю! Бажаємо, щоб з воскресінням Христа у вашому серці воскресли втрачені надії і віра в краще. Нехай з благою звісткою, що голоситимуть великодні дзвони, у ваш дім ввійде добро, мир, злагода, благополуччя і любов. Божого благословення! Христос воскрес!

Міжнародний день біологічного різноманіття у Ботсаду НЛТУ

Post by Zavsad
on 23 травня 2019

Міжнародний день біологічного різноманіття у Ботсаду НЛТУ

«Збереження автохтонних видів у час зміни клімату» під такою назвою пройшов захід у Ботсаду НЛТУ України присвячений міжнародному дню біологічного різноманіття. Участь у заході взяли працівники ботанічного саду, а основним його меседжем стало пригадування про необхідність збереження місцевої флори. Активно обговорили впровадження інтродукованих таксонів та перспективи збереження аборигенних видів у період зміни клімату в кліматичних умовах Західної України, зокрема м. Львова.

 

Також у цей день наш Ботанічний сад відвідав відомий український дендролог і голова правління Київського ландшафтного клубу Петро Рековець. Після екскурсії дендропарком він поділився своїми враженнями щодо розвитку сучасних тенденцій у садово-парковому господарстві України та Європи.

 

Із насіння починається ліс

Post by Click
on 25 квітня 2019

2017 09 07 3З метою вирощування садивного матеріалу псевдотсуги Мензіса (Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco – вічнозелене дерево, яке на батьківщині (захід Північної Америки) відоме як «дугласова ялиця» та має висоту 50-75 (115) м і діаметр 1,5-2,0 (4) м; у лісовому господарстві України вважається високопродуктивною породою. Швидкоросла, світлолюбна, середньо вибаглива до тепла та родючості ґрунту. Цінна для лісового господарства та озеленення) працівниками кафедри лісових культур та селекції ННІ ЛСПГ здійснено заготівлю лісонасінної сировини з крупномірних дерев віком близько 100 років, що ростуть на території Ботсаду НЛТУУ. Для цього застосували спеціалізований механізм – автовишку, яка була надана службою МНС України у Львівській області. Разом з тим, спільно з Ботанічним садом з метою проведення санітарних заходів здійснено очищення крон дерев псевдотсуги Мензіса.