Освітня, еколого-пізнавальна діяльність ботанічного саду

        Науково-освітна робота та екологічне виховання є основним видом рекреаційної діяльності Ботанічного саду. Найбільш цікавими екскурсійними об'єктами є дендрарій, дендропарк та арборетум. Щорічно нас відвудує значна кількість мешканців та гостей міста Львова, особливо тих, які бажають ознайомитись із рідкісними деревами і кущами та провести час у спокійній і приємній атмосфері.

       Живі рослини Саду та його ландшафти широко використовуються для проведення ознайомчих та пізнавальних екскурсій. Крім студентів НЛТУ України, екскурсії проводяться для студентів-лісівників Прикарпатського університету (м. Івано-Франківськ), Львівського медичного інституту, ряду коледжів, шкіл і навіть дитячих садочків Львова. Учні молодших класів та діти дошкільних установ регулярно відвідують дендрарій, дендропарк та арборетум в останні дні навчального року, де їх викладачі з допомогою співробітників Саду проводять пізнавальні екологічні уроки. Цей же контингент відвідувачів восени робить походи до згаданих об'єктів з метою збору гербарію різнобарвного осіннього опалого листя дерев.

        Наша флористична колекція Саду є основою для проведення практичного навчання для студентів таких базових предметів як «Ботаніка», «Дендрологія», «Декоративна дендрологія», «Селекція», «Лісові культури», «Озеленення» та інші. Крім цього, на базі Ботанічного саду та його колекційного фонду проходять навчальні та переддипломні практики студентів лісогосподарського факультету і інших навчальних закладів міста Львова і околиць.

        В останні роки помітно збільшується рекреаційне навантаження у дендропарку нашого Саду. Особливо зростає кількість відвідувачів і відпочиваючих людей старшого віку та з малими дітьми. З метою стимулювання дотримання правил поведінки в дендропарку науковцями Саду періодично проводиться пізнавально-виховна робота з батьками дітей.

        Найбільшого розповсюдження продовжують набувати навчальні екологічні стежки. Загалом, створення екологічних стежок вирішує такі завдання: екологічну освіту і виховання, відпочинок відвідувачів, охорону і збереження природи в прилеглих до заповідних територій зонах.

       З історії розвитку екотуризму відомо, що перші екологічні стежки були прокладені в США, Аппалачах, на Тихоокеанському побережжі, а пізніше в інших країнах: Канаді, Франції, Великобританії, Швейцарії, Японії і ін. Великою популярністю користуються екологічні стежки на території Польщі, Чехії, Словенії, Німеччині та у Прибалтиці. Однією з найперших на території України природознавчих стежок, яку за всіма ознаками можна віднести до екологічних, була «Штангієвська стежка», прокладена Кримським гірським клубом у 1899 році (її довжина становила 8,5 км і проходила вона через східний схил Ялтинської яйли) з метою збирання та поширення інформації про історію та природу Криму, а також охорони рідкісних видів рослин і тварин.

        Для замовлення групових та індивідуальних екскурсій звертайтеся в адміністрацію Ботанічного саду за тел. (0322)-392781 або напишіть нам на електронну адресу, клікнувши мишкою на: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .