Об'єкти ботанічного саду

 

ДЕНДРОПАРКtop

Дендропарк Ботанічного саду знаходиться на території сучасного Лісотехнічного університету на низьких пологих Вулецьких пагорбах, які розмістилися обабіч колись малопомітної (тепер підземної) річечки Вульки. Переважна частина території розташована на лівому річковому березі. Територія дендропарку складається з пологої балки з профілем сухого днища в її нижній частині. Ґрунти є частково порушеними і за генетичною ознакою характеризуються темно-сірими та подекуди сірими опідзоленими лісовими ґрунтами.

Детальніше...
 

ДЕКОРАТИВНИЙ РОЗСАДНИК

image001

Головним компонентом зелених насаджень є різноманітні види і форми дерев та кущів, тому в наш час дедалі більше уваги приділяють декоративному озелененню територій. Оскільки часто трапляються випадки реалізації садивного матеріалу, вирощеного в "тепличних" умовах із застосуванням великої кількості добрив і стимуляторів росту, який при впровадженні у зелені насадження відкритого ґрунту втрачає свої декоративні якості або повністю відмирає, то першочерговим завданням у цій галузі ми бачимо вирощування та інтродукцію високодекоративного і стійкого до місцевих умов садивного матеріалу.

Детальніше...
 

АРБОРЕТУМ

top

Арборетум знаходиться в с. Страдч Яворівського району Львівської області на площі 5,7 га і розташований у південно-східній частині унікального природного регіону - Українського Розточчя.
Це особлива науково-дослідна територія, де створено ряд експозиційних та дослідних ділянок (міні-культур) з використанням як аборигенних, так і інтродукованих видів дерев і кущів. Колекція арборетуму нараховує біля 300 таксонів і є однією з особливих у західному регіоні України.

Детальніше...
 

ЛІСОВА ДІЛЯНКА

1Лісова ділянка площею 9,8 га знаходиться під охороною Ботанічного саду та розташована біля території арборетуму в с. Страдч Яворівського р-ну Львівської області, що у південно-східній частині унікального природного регіону Розточчя. Вона відзначається неоднорідним рельєфом (перепад висот становить понад 40 м) і вкрита, переважно, сосново-дубово-буковим насадженням високої повноти та зімкнутості, в якому сосна, дуб та модрина штучно впроваджені у природний грабово-буковий деревостан. Всього тут виділено 14 таксаційних виділів (опис наведено нижче).

Детальніше...