Лісова ділянка

Post on 09 грудня 2017
by Click

       Лісова ділянка площею 9,8 га знаходиться під охороною Ботанічного саду та розташована біля території арборетуму в с. Страдч Яворівського р-ну Львівської області, що у південно-східній частині унікального природного регіону Розточчя. Вона відзначається неоднорідним рельєфом (перепад висот становить понад 40 м) і вкрита, переважно, сосново-дубово-буковим насадженням високої повноти та зімкнутості, в якому сосна, дуб та модрина штучно впроваджені у природний грабово-буковий деревостан. Всього тут виділено 14 таксаційних виділів (опис наведено нижче).

       Вік головних порід становить: для сосни (Pinus sylvestris L.) - 130-150 років, дуба (Quercus robur L.) – 100-160 років, бука (Fagus sylvatica L.) - 50-150 років, граба (Carpinus betulus L.) – 30-80 років, модрини (Larix decidua Mill.) – 135 років.

       В якості домішок та поодиноких дерев на ділянці зустрічаються: вільха (Alnus glutinosa (L.)Gaertn.), ялина (Picea abies (L.)H.Karst.), клен (Acer platanoides L.), черешня (Prunus avium (L.)L.), липа дрібнолиста (Tilia cordata Mill.), в’яз шорсткий (Ulmus glabra Huds.), береза повисла (Betula pendula Roth). Підлісок рідкий, складається з окремих екземплярів або куртин бузини (Sambucus nigra L.), ліщини (Corylus avellana L.), свидини (Cornus sanguinea L.), бруслини (Euonymus verrucosus Scop.).

       Трав’яний ярус слабо виражений, нерівномірний, із середнім сумарним проективним вкриттям від 5 до 60% і складається переважно з Rubus sp., Dryopteris filix-mas (L.)Schott, Athyrium filix-femina (L.)Roth, Asperula odorata L., Oxalis acetosella L., Circaea lutetiana L., Carex pilosa Scop., Vinca minor L., Impatiens parviflora DC., Asarum europaeum L., Ajuga reptans L., Urtica dioica L., а також ефемероїдів, серед яких домінує Anemone nemorosa L. Моховий покрив практично відсутній, зафіксовано поодинокі екземпляри Polytrichum commune Hedw.

     Концепція розвитку даного об'єкту передбачає збереження та мінімальне втручання в утворений біоценоз задля дослідження впливу часу на ріст і розвиток його компонентів та поступове збільшення території арборетуму за рахунок частин прилеглої до нього території лісової ділянки. Ділянка є чудовим дослідним майданчиком де проводяться практики із лісівництва, лісової таксації, лісовпорядкування та інших дисциплін лісового та садово-паркового господарства.