Не рвіть первоцвіти. Бережімо красу!

Post on 06 березня 2020

Не
 зривайте первоцвіти!

2020-03-06 (2).jpg

Ранньоквітучі рослини – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Як мало ми знаємо про ці дивні рослини – першоцвіти. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні запізнілі морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались.

Ранньовесняні квіти об’єднують однією назвою – першоцвіти.

Першоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох першоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Їх квіти блискучі, золотаві, неначе сонце, голубі, як весняне небо, часом бузкові чи білосніжні. Підсніжники, проліски, рясти, горицвіти, примули, сон-трава, шафрани, вовче лико, чемерники – це неповний перелік першоцвітів, що зустрічаються в Україні, зокрема на Львівщині.

Їх перша весняна краса вражає всіх. Але часто людський егоїзм і бездушність цю красу знищують, щоб індивідуально помилуватися нею якусь годину, а то й хвилину. Не нищіть первоцвітів. Милуйтеся ними в природному середовищі і дайте помилуватися іншим.

Не рвіть первоцвіти. І не купляйте зірваних кимось. Бережімо красу!

Ботанічний сад Національного лісотехнічного університету України.